Chelsea ajunge in sferturi dupa un meci plictisitor

16 Martie 2011
749 Vizualizari | 0 Comentarii
Chelsea Copenhaga 0 0
Chelsea Londra i-a eliminat pe danezii de la Copenhaga, cu scorul general de 2-0, stabilit in meciul tur a dublei din optimi si s-a calificat in sferturi. In returul de pe Stamford Bridge, meciul a fost unul plictisitor, cum rar se vede la un asemenea nivel. Ambele echipe au avut cate o bara, dar la final s-a terminat 0-0. Prima repriza a fost una echilibrata, in care danezii au avut mai mult posesia, dar nu si cele mai multe ocazii, chiar daca in minutul 26 N'Doye a zguduit bara portii lui Petr Cech cu un sut din lovitura libera. Gazdele au egalat raportul barelor, Obi Mikel trimitand cu capul in transversala in minutul 52.