Chelsea si Manchester United au remizat într-un meci cu 6 goluri

7 Februarie 2012
1281 Vizualizari | 0 Comentarii
Chelsea si Manchester United au remizat într-un meci spectaculos, încheiat 3-3. Chelsea a deschis scosul în minutul 36, atunci cînd incursiunea lui Sturridge s-a încheiat cu o deviere în propria poarta a lui Evans. Mata a facut 2-0 imediat dupa reluare dupa centrarea lui Torres, iar David Luiz a urcat scorul la 3-0 peste alte 4 minute. Rooney a reaprins sperantele "diavolilor" cu un gol reusit din penalty, la faultul lui Sturridge asupra lui Evra. Tot Rooney a transformat un penalty obtinut de Welbeck, în minutul 69, ducînd scorul la 3-2 pentru Chelsea. Chicharito Hernandez a reusit egalarea cu sase minute înainte de final, înscriind cu capul din 6 metri la centrarea perfecta a lui Giggs.
Dupa 24 de etape, Manchester City continua sa fie lider în Premier League, cu 57 de puncte, urmata de United, cu 54, în timp ce Chelsea ocupa locul 4, cu 42 de puncte.