Chiajna a ratat o victorie uriasa la CFR Cluj (VIDEO)

17 Mai 2013
989 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR CLUJ CHIAJNA
Concordia Chiajna a ratat în prelungiri 3 puncte care putea fi decisive în salvarea de la retrogradare. Ilfovenii nu au reusit decît un rezultat de egalitate pe terenul fostei campioane, CFR Cluj, scor 1-1.
Fara vreun obiectiv palpabil în Liga 1, clujenii au jucat destul de slab, ocaziile la poarta Chiajnei fiind rarisime. Bambara a dat lovitura cu cateva minute înainte de final si putea aduce o victorie mult asteptata de Ilie Stan.
CFR a ramas fara victorie pe teren propriu din 9 decembrie 2012 atunci cand a învins Ceahlaul. Dupa acel joc formatia din Gruia a înregistrat 4 remize si 5 înfrangeri în meciurile jucate la Cluj în toate competitiile.
Concordia Chiajna a depasit recordul de meciuri fara victorie din acest sezon detinut de Severin, 14 partide. Gruparea ilfoveana a înregistrat din 23 noiembrie, data ultimei victorii (Chiajna-Bistrita 2-1) pîna-n prezent 7 remize si 8 înfrangeri. Totusi, trebuie remarcat faptul ca echipa lui Ilie Stan nu a mai pierdut în ultimele 4 etape.