Chivu s-a calificat cu Inter in semifinalele Cupei Italiei (VIDEO)

16 Ianuarie 2013
701 Vizualizari | 0 Comentarii
Internazionale Milano, cu fundaşul român Cristian Chivu pe banca de rezerve, s-a calificat cu emoţii în semifinalele Cupei Italiei la fotbal, impunându-se în faţa formaţiei Bologna cu scorul de 3-2 după prelungiri (2-2 la finalul timpului regulamentar de joc), marţi seara, pe stadionul San Siro din Milano.

Gazdele au condus cu 2-0, prin golurile lui Guarin (min.34) şi Palacio (min.77), dar Bologna a restabilit egalitatea într-un interval de numai patru minute, graţie reuşitelor lui Diamanti (min.80) şi Gabbiadini (min.84). Milanezii au dat lovitura de graţie în ultimul minut al prelungirilor, prin Ranocchia (min.120).

Inter se alătură, astfel, echipelor Lazio Roma şi Juventus Torino, care şi-au asigurat deja calificarea în penultimul act al Coppei Italia. Ultimul joc din sferturile de final, Fiorentina - AS Roma, se dispută miercuri seara.