Cine promoveaza din Seria Politehnicii

18 Aprilie 2011
1249 Vizualizari | 0 Comentarii
Mioveniul a revenit in cursa pentru promovare
Vointa Sibiu s-a îndepartat de prima clasata din Seria a II-a, Petrolul, dupa ce nu a reusit sa obtina victoria la Arad, cu UTA. Trupa lui Alexandru Pelici a pierdut la limita în fata aradenilor, Voiculet deschizand scorul în ultimul minut al primei reprize. Golgheterul "Batranei Doamne" si-a demonstrat înca o data valoarea si a punctat de aceasta data de la punctul cu var, dupa ce Varga a obtinut lovitura de la 11 metri si eliminarea lui Forika. In schimb, Petrolul Ploiesti a invins, in deplasare, pe Muresul Deva si a acumulat 43 puncte, cu 10 puncte mai mult decat ACSMU Poli Iasi, cu care se va infrunta in meci direct, sambata. Din cate se pare, lupta pentru promovare se va da intre primele patru clasate in acest moment in Seria a II-a, Petrolul Ploiesti (43p.), FC Bihor (40p.), Vointa Sibiu (40p.) si CS Mioveni (38p.).

FC Delta Tulcea - AFC Sageata Navodari 1-0
Meciul FC Farul Constanta - CF Braila a fost amanat.

Clasament: 1. Ceahlaul Piatra-Neamt - 53 puncte (21 jocuri), 2. Sageata Navodari - 47p., 3. Concordia Chiajna - 44p., 4. Viitorul Constanta - 35p., 5. CS Otopeni - 33p.

Seria a II-a

ACSMU Politehnica Iasi - CSM Ramnicu Valcea 0-2
Unirea Alba Iulia - CS ACU Arad 0-0
CS ALRO Slatina - CS Gaz Metan CFR Craiova 2-1
CS Muresul Deva - FC Petrolul Ploiesti 0-2
FC UTA Arad - CSU Vointa Sibiu 1-0
Meciul FC Arges - FC Ariesul Turda a fost amanat.
FC Silvania Simleul Silvaniei - CS Mioveni 0-3. Silvania s-a retras din campionat dupa tur si va pierde toate meciurile la masa verde.
FC Bihor a stat. Minerul Lupeni s-a retras din campionat în tur si i-au fost anulate toate rezultatele.