Ciucanii, condusi de Corona Brasov in finala Campionatului National

21 Martie 2012
446 Vizualizari | 0 Comentarii
hochei steaua

ASC Corona Fenestela Braşov a caştigat primul meci al finalei Campionatului Naţional de hochei pe gheaţă, după ce a învins deţinătoarea titlului, HSC Miercurea Ciuc, cu scorul de 4-3 (2-1, 1-0, 0-2, 1-0), după prelungiri, marţi, pe Patinoarul ''Lajos Vakar''.

Richard Filip a fost omul meciului, reuşind toate cele patru goluri ale oaspeţilor, care au condus cu 1-0 şi 3-1. Filip a punctat în minutele 03:19, 14:45, 39:18 şi 62:26. Pentru gazde au înscris Lubomir Hurtaj (10:13), Vaclav Novak (42:59) şi Szabolcs Papp (52:33).

Meciul al doilea al finalei (care are loc după sistemul ''cel mai bun din şapte jocuri'') se va disputa pe 23 martie, pe Patinoarul Olimpic din Braşov.

In finala mică (cel mai bun din cinci meciuri), Steaua Rangers Bucureşti a surclasat cu 10-1 (1-0, 5-1, 4-0) pe CSM Dunărea Galaţi, pe Patinoarul ''Mihai Flamaropol''. Andrei Butocinov (2 goluri), Mihai Georgescu (2), Adam Krug, Martin Persson, Ioan Timaru, Ciprian Ţapu, Michael Burgoyn, Leonard Pascaru au marcat pentru Steaua, iar Nuţu Andrei pentru CSM Dunărea Galaţi. Partida a doua se va juca la Galaţi, pe 23 martie.

Page time :0.2015 (s) | 23 queries | Mysql time :0.044186 (s)