Concordia merge snur in amicale

15 Februarie 2012
718 Vizualizari | 0 Comentarii
Laurentiu Reghecampf

Concordia Chiajna a surclasat pe FC Minsk (prima ligă din Belarus), cu scorul de 5-1 (3-0), marţi, la Belek, pe terenul de de la hotelul Cornelia Diamond, într-un meci amical de fotbal jucat în stagiul de pregătire din Antalya.

Golurile ilfovenilor au fost reuşite de Vlad Munteanu (9), Alex Dos Santos (20), Mamele (42), Viorel Dinu (47), Adrian Popa (75), golul de onoare al echipei din Minsk (locul 9 anul trecut) venind în ultimul minut de joc.

Concordia a început în formula: Baruch - Mamele, Krumov, D. Bratu, Guilherme - Ad. Popa, L. Filip, I. Iordache, V. Munteanu - Rocha, Dos Santos. Au intrat după pauză: A. Popa, Petrovic, Muzac, R. Iancu, Mihalcea, Paulinho.