Criza la Pandurii? Gorjenii au ajuns la 5 meciuri fara victorie

20 Martie 2012
557 Vizualizari | 0 Comentarii
Pandurii Vointa Sibiu
Pandurii Targu Jiu a facut doar un 0-0 acasa cu Vointa Sibiu, intr-o partida din etapa 22 si trupa lui Petre Grigoras a ajuns la 5 partide fara victorie in Liga I. Gorjenii au incercat acelasi joc de posesie, mai ales ca l-au recuperat pe Voiculet, insa pressing-ul agresiv al sibienilor le-a dat mari probleme, astfel ca pana la pauza, Ibeh a fost singurul care a amenintat poarta adversa. Oaspetii au prins curaj in partea secunda, insa Mingote a fost eroul lui Grigoras in aceasta partida. Zagrean a avut doua sanse uriase in minutele 58 si 61, dar de fiecare data s-a pierdut cu firea si Mingote a intervenit. Cu 20 de minute inainte de final, Tatar a aparut excelent la finalizare, dar sutul sau s-a dus putin peste poarta. In tot acest timp, gorjenii au avut posesia si au plimbat mingea de pe o banda pe cealalta, fara sa-i dea mari batai de cap lui Miron, protejat de o defensiva aglomerata.