Criza loveste din nou: CS Otopeni s-a retras din Divizia A

4 Ianuarie 2012
602 Vizualizari | 0 Comentarii
CS Otopeni
Echipa de baschet masculin CS Otopeni s-a retras din competitiile interne ale sezonului 2011-2012, din cauza problemelor financiare, potrivit anuntului de marti al FR Baschet. Forul national de profil a fost anuntat, marti, de conducerea CS Otopeni de retragerea din Divizia A si Cupa Romaniei. La finalul turului, echipa ilfoveana ocupa locul 11, cu 19 puncte, avand un bilant de 4 victorii si 11 înfrangeri.
In Cupa Romaniei, CS Otopeni a fost calificata în sferturile competitiei, în care urma sa joace cu CSM Oradea, dar ca urmare a retragerii, adversara este prima calificata în semifinale. In celelelalte trei meciuri din sferturi se vor duela: CSM Bucuresti-Gaz Metan Medias (în 4 si 10 ianuarie), Dinamo Bucuresti-BCM U Pitesti (5 si 10 ianuarie) si BC Timisoara-CSU Ploiesti (6 si 10 ianuarie). Turneul Final Four va avea loc în 17-18 februarie, locul urmand sa fie stabilit. Detinatoarea trofeului este formatia Gaz Metan Medias.