CSMS a facut un pas urias spre promovare: 4-2 cu Otopeniul - VIDEO

28 Aprilie 2012
2573 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi CS Otopeni 4 2
Fotbalistii de la Clubul Sportiv Municipal Studentesc (CSMS) Iasi s-au chinuit teribil in meciul de astazi, cu formatia CS Otopeni. Iesenii au invins cu 4-2, dupa ce erau condusi in minutul 27 cu 2-0. Disputat pe o caldura sufocanta, la partida de astazi din Copou au asistat aproximativ 2 mii de spectatori. Oaspetii au inceput foarte bine meciul de pe stadionul Emil Alexandrescu si in minutul 11, Mugurel Dedu a speculat o gafa a lui Mitrea si a inscris cu un sut de la marginea careului. Gazdele nu si-au revenit insa din socul primirii golului si in minutul 27, Otopeniul a dat lovitura: Ciolacu a primit o pasa perfecta pe culoar si a marcat cu un sut din interiorul careului pe langa Irimia. Pana la pauza insa, iesenii au revenit fantastic si au punctat de doua ori prin Milea ('37) si Mitrea ('45). Dupa pauza, pe teren a existat o singura echipa. Golurile victoriei au venit insa extrem de greu. La 10 minute de la reluare, Cristea a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene, iar golul izbavitor a venit abia in minutul 79. Dupa un sut al lui Gado, respins in fata de portar, Onofras a reluat din vole superb sub bara si a marcat pentru 3-2. Tot Onofras a adus linistea pe stadionul din Copou, marcand cu un sut frumos in coltul lung pentru 4-2 si pentru o victorie clara si meritata a CSMS. Cum Viitorul Constanta a facut doar un 0-0 la FCM Bacau, iesenii au ajuns la doar 2 puncte de promovare si joaca etapa viitoare, sambata, 5 mai, la Astra II Giurgiu.

CSMS Iasi: Irimia - Cretu ('71 Onofras), Tincu (cpt.), Camara, Mitrea, Ciucur, Milea, Cl. Tudor ('Herghelegiu), Vladu - Marjanovic ('35 Petrovic), Gado. Antrenor: Ionut Popa
CS Otopeni: Oltean - Somodean, Mug. Dedu ('89 Iliescu), Pana, Serediuc, Ghindeanu (cpt.), Ciolacu ('66 Batfoi), G. Ghita ('74 Fl. Manea), M. Dumitru, Iuhasz, N. Cristea. Antrenor: Silviu Cristescu.
Arbitri: Dragos Istrate - Florin Ungureanu, Mircea Grigoriu.
Observatori: Ioan Chelaru, Mihai Calistru.