CSMS este invincibila in Antalya: 1-1 cu polonezii de la Korona Kielce

4 Februarie 2015
900 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia ieseana CSMS si-a mentinut invincibilitatea în turneul din Antalya si dupa cel de-al treilea meci amical. Ieri, elevii pregatiti de italianul Nicolo Napoli au remizat cu echipa poloneza de prima liga Korona Kielce, scor 1-1 (0-1). Golul Iasului a fost marcat de Gabriel Bosoi, în repriza secunda, dupa ce polonezii marcasera în prima parte.  În lotul gruparii poloneze se afla si doi jucatori care au evoluat în trecut în Liga I, portarul Vytautas Cerniauskas (fost la FC Vaslui) si fundasul Pawel Golanski (fost la Steaua).

Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul cu urmatorul 11: Caparco - Voicu, Plamada, Mihalache, Tiganasu - Ciucur, Braga, Cretu, Bole - Onduku, Boiciuc. În repriza a doua au evoluat: Grecu (Grahovac) - Mitic, Ciuca, Markovici, Badic - Bosoi, Braga, Enescu, Cosereanu - Onduku, Ciucur. Olah si Liviu Mihai au fost menajati din motive medicale. Acesta din urma a intrat în programul normal de pregatire, dar antrenorii înca nu vor sa riste folosirea lui în meciurile amicale. În precedentele doua meciuri sustinute în Turcia, iesenii au învins formatia sud-coreeana Pohang Steelers cu 3-0 si au remizat cu uzbecii de la Bunyodkor, scor 1-1. CSMS mai are programate trei meciuri amicale în Antalya, cu Zvijezda Gradacac (Bosnia) - 6 februarie, FC Alashkert Erevan (Armenia) - 8 februarie si Cernomoret Odessa (Ucraina) - 12 februarie.