CSMS Iasi a incheiat cantonamentul din Antalya cu o victorie

13 Februarie 2015
965 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi
CSMS Iasi a încheiat cu o victorie stagiul de pregatire din Antalya. Elevii lui Nicolo Napoli au învins, astazi, formatia ucraineana de prima liga Cernomoret Odessa cu scorul de 1-0 (1-0), prin golul marcat de tânarul Boiciuc, în minutul 20. În vârsta de 17 ani, Alexandru Boiciuc este înca junior si este la primul cantonament cu echipa de seniori, lasând o impresie foarte buna oficialilor din Copou. Daca în primul amical nu a fost folosit, juniorul Boiciuc a fost titular în celelalte cinci meciuri amicale, în patru întâlniri facând pereche în atac cu nigerianul Onduku.

Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul cu echipa Grahovac (Caparco) - Voicu, Mihalache (Markovic), Plamada, Tiganasu – Ciucur (Bosoi), Cretu (Ciuca), Enescu (Chelaru), Bole – Onduku (Crenganis), Boiciuc (Liviu Mihai). Toate schimbarile au fost efectuate în repriza a doua. Jucatorii vor primi liber dupa acest meci, urmând ca delegatia ieseana sa revina în tara în cursul zilei de vineri. In prima etapa din returul Ligii I, vineri, 20 februarie, CSMS Iasi va intalni, in deplasare, formatia Viitorul Chiajna, echipa lui Gica Hagi, o grupare care s-a intarit considerabil in pauza competitionala, aducand jucatori cu experienta ca si Catalin Munteanu si Banel Nicolita, dar si tineri straini ca Fabrice Olinga, un jucator care are 18 ani si care a fost chiar si in atentia clubului Chelsea. In etapa a doua din retur, iesenii vor juca acasa cu Gaz Metan Medias.

Rezultatele înregistrate de ieseni în Antalya:

CSMS - Pohang Steelers (Coreea de Sud) 3-0. Au marcat: Cretu, Badic si un sud-coreean în propria poarta.
CSMS - Bunyodkor Taskent (Uzbekistan) 1-1. A marcat: Ciucur.
CSMS – Korona Kielce (Polonia) 1-1. A marcat: Bosoi.
CSMS - Zvijezda Gradacac (Bosnia) 0-2
CSMS - FC Alashkert Erevan (Armenia) 2-0. Au marcat: Onduku si Badic.
CSMS - Cernomoret Odessa (Ucraina) 1-0. A marcat: Boiciuc.