CSMS Iasi a pierdut amicalul cu FC Tiraspol

25 Februarie 2012
773 Vizualizari | 0 Comentarii
ionut popa
CSMS Iaşi a pierdut cu scorul de 1-2 (1-1) amicalul cu FC Tiraspol (locul 7 în prima ligă din Republica Moldova) disputat sambătă, în cadrul mini-turneului din Republica Moldova. Echipa lui Ionuţ Popa a deschis scorul prin Ciucur, în minutul 3, dar s-a văzut egalată cinci minute mai tarziu. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 64.
Antrenorul Ionuţ Popa a început meciul cu echipa
Hăisan - Cotiga, Tincu, Camara, Mitrea - Onofraş, Milea, Petrovici, Vladu - Ciucur, Brajkovic, iar în repriza a doua au mai fost trimişi în teren Creţu, Claudiu Tudor, Codrea, Gado, Humă.
Partida s-a disputat la Tiraspol, pe un teren sintetic, în sală. Atacantul Andrei Herghelegiu, golgeterul echipei în amicale, cu opt goluri în primele şapte meciuri, nu a jucat, acuzand o uşoară accidentare. Ieşenii vor reveni în ţară după meci.
Joi, în primul meci susţinut în Republica Moldova, CSMS Iaşi a îvins cu 1-0 pe Milsami Orhei, prin golul marcat de Herghelegiu.