CSMS Iasi pierde la limita la Tg. Mures, in Cupa Romaniei la futsal

16 Februarie 2015
891 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi
Optimile de finala ale Cupei României la futsal au programat sâmbata partida CS City’us Târgu Mures CSMS Iasi, scor 3-2 (2-1). În fata detinatoarei trofeului, echipa din Dealul Copoului a evoluat cu multa încredere si doar lipsa de experienta în unele momente ale disputei a facut ca tinerii jucatori ieseni sa piarda, la limita, partida din vedeta cuplajului din Sala Sporturilor din Târgu Mures. Golurile echipei iesene au fost marcate de Valentin Pricop si Andrei Despan.

CSMS Iasi a evoluat în urmatoarea componenta: Ioan Grigoras – Radu Pisica, Radu Gutu, Narcis Catarama, Victor Mandea, apoi Marius Chiriac – Valentin Pricop, Andrei Despan, Bogdan Baboi, Jodas Vives Antoni „Toni”. Rezerve neutilizate: Serghei Burduja – Garriga Mora Abel „Abel”, Alexandru Pricop. Antrenor: Nelu Stancea. Delegat: Stefan Tudorache.

Alte rezultate din Cupa României: CS UNITED II Galati – CS UNITED Galati 1-7, FC Progresul Focsani – CS Muncitorul Resita 0-6, AS CITY'US II Târgu Mures - FORTIUS 2014 Buzau 8-5 (dupa prelungiri, la finalul celor doua reprize regulamentare scorul a fost 4-4).

În perioada 21-23 februarie sunt programate partidele etapei a 18-a din Liga I de fotbal în sala. Luni, pe 23 februarie, de la ora 17:30, Sala Polivalenta a gazduit meciul dintre CSMS Iasi si FC Progresul Focsani.