CSMS incheie stagiul din Turcia fara infrangere! Iesenii mai testeaza jucatori

2 Iulie 2015
934 Vizualizari | 1 Comentarii
CSMS Iasi Gaz Metan Medias
Chinul fotbalistilor ieseni, aflati de 12 zile in Turcia, la Bolu (la 200 de kilometri distanta de capitala Ankara), se apropie de sfarsit. CSMS Iasi a incheiat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci din stagiul de pregatire din Turcia, disputat impotriva formatiei Amkar Perm, din prima liga a Rusiei.

Nicolo Napoli a inceput in distributia: Grahovac - Voicu, Mihalache, Ciuca, Tiganasu - Viveiros, Mitici, Enescu, V. Gheorghe - Grigorie, Golubovici. Dupa pauza au mai intrat: Sembrioni (fundas central de la FC Chiasso, aflat in probe), in locul lui Mihalache, Piccioni (varf de atac, de la Balzan Youths, din prima liga a Maltei, jucator aflat de asemenea in probe), in locul lui Gheorghe si Bole, in locul lui Grigorie. Din minutul 61 au mai jucat Cretu, Goge si Ganea, iar din minutul 80 a intrat Bosoi, in locul lui Voicu. Golul iesenilor a fost marcat de Bole, din penalty, in minutul 80, iar Golubovici a ratat un 11 metri in minutul 28. Rusii au deschis scorul in minutul 74. Dupa doar patru meciuri amicale disputate in Turcia, iesenii revin maine in tara. Dintre cele patru partide, elocvente pot fi insa numai jocurile cu Dinamo Batumi si Amkar Perm, celelalte doua meciuri fiind disputate impotriva unor selectionate formate din jucatori africani si respectivi turci, din ligile inferioare. Echipa lui Nicolo Napoli va debuta in noul sezon al Ligii I, vinerea viitoare, pe 10 iulie, in deplasare la nou-promovata FC Voluntari.

Rezultatele inregistrate de CSMS Iasi in amicale

22 iunie: CSMS Iasi - selectionata a jucatorilor africani: 5-1 (au marcat: Golubovic 2, Chelaru, Bosoi si un autogol)
24 iunie: CSMS Iasi - Dinamo Batumi (echipa din Georgia, calificata in Europa League): 2-2 (au marcat: Nuno Viveiros, Golubovic)
29 iunie: CSMS Iasi - selectionata jucatori turci din ligile inferioare: 7-0 (au marcat: Ciuca, Golubovic, Mihalache, Goge, Vasile Gheorghe, Boiciuc, Bole)
1 iulie: CSMS Iasi - Amkar Perm (Rusia) 1-1 (a marcat Bole)