Dan Petrescu a ratat sansa de a deveni lider in Rusia

30 Aprilie 2011
606 Vizualizari | 0 Comentarii
Dan Petrescu

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a fost invinsa cu 1-2 astazi pe terenul lui Lokomotiv Moscova, intr-un meci din etapa a 7-a a campionatului de fotbal al Rusiei.
Golul lui Kuban a fost marcat in minutul 83 de Lacina Traore, fostul jucator al lui CFR Cluj, care a fost integralist. Pentru Lokomotiv au punctat Maicon (6) si Ibricic (60). La oaspeti Dacian Varga, sanctionat cu un cartonas galben in minutul 48, a fost inlocuit in minutul 62 de Gigel Bucur, care a primit si el un avertisment la numai un minut dupa ce a intrat pe teren. Kuban a terminat meciul cu un om mai puţin, după ce Zelao a fost eliminat in finalul partidei pentru cumul de cartonase galbene.

In clasament Kuban se afla pe locul 3, cu 12 pct, iar Volga e pe 6, cu 9 pct. Lider este Zenit Sankt Petersburg, cu 13 pct (6 j), urmata de Lokomotiv, cu acelasi numar de puncte.

Page time :0.1044 (s) | 35 queries | Mysql time :0.016118 (s)