News Flash:

Deaconu va arbitra derby-ul Vaslui - Timisoara

3 Mai 2011
940 Vizualizari | 0 Comentarii
Deaconu
Bucuresteanul Alexandru Deaconu va arbitra meciul dintre FC Vaslui si FC Timisoara, de joi (19,30), in etapa a 31-a a Ligii I Bergenbier la fotbal, considerat o veritabila "finala a campionatului".

Marius Avram va conduce partida dintre Otelul Galati si Universitatea Craiova, care se va juca tot joi (21,30), meci care va inaugura nocturna din Galati.
Zalauanul Paul Unimatan va oficia la partida dintre Gloria Bistrita si Gaz Metan Medias, iar craioveanul Sebastian Coltescu a fost delegat la meciul U Cluj - Sportul Studentesc.

Programul meciurilor si oficialii delegati de Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) si Liga Profesionista de Fotbal (LPF):
Miercuri 4 mai
Unirea Urziceni - Victoria Branesti (14,30, GSP TV)
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Valentin Avram (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Adrian Illyes (Ploiesti)
Observatori: Ioan Muresan, Mircea Calin (ambii din Bucuresti)
FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu (16,30, GSP TV)
Arbitru: Dragos Istrate; arbitri asistenti: Florin Eduard Ungureanu, Bogdan Gheorghe (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Tudor Constantinescu, Marius Cheregi; supervizor: Ion Neagu (toti din Bucuresti)
FC Brasov - Astra Ploiesti (18,30, Digi Sport)
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Vladimir Urzica (Piatra Neamt); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Valeriu Ionita (Bucuresti), Emeric Dembrovszky (Timisoara); supervizor: Vasile Avram (Bucuresti)
Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti (20,30, Digi Sport)
Arbitru: Robert George Dumitru (Brasov); arbitri asistenti: Adrian Vidan (Bucuresti), Aurel Onita (Constanta); arbitru de rezerva: Teodor Craciunescu (Ramnicu Vâlcea)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara), Adrian Ionescu (Bucuresti); supervizor: Adalbert Kassai (Bucuresti)
Joi 5 mai 
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias (15,30, GSP TV)
Arbitru: Paul Unimatan (Zalau); arbitri asistenti: Daniel Hulubei, Ovidiu Artene (ambii din Vaslui); arbitru de rezerva: Marian Nicolae Bordean (Sibiu)
Observatori: Alexandru Crisan (Bucuresti), Eduard Alexandru (Ploiesti); supervizor: Dumitru Mihalache (Bucuresti)
Universitatea Cluj - Sportul Studentesc (Medias, 17,30, GSP TV)
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Zoltan Szekely (Baia Mare), Gabriel Sabin Stroe (Pitesti); arbitru de rezerva: Georgian Ionescu (Buzau)
Observatori: Florin Chivulete, Claudiu Popa; supervizor: Alexandru Boc (toti din Bucuresti)
FC Vaslui - FC Timisoara (19,30, Digi Sport)
Arbitru: Alexandru Deaconu (Bucuresti); arbitri asistenti: Cristian Nica (Ploiesti), Miklos Istvan Nagy (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Istvan Kovacs (Carei)
Observatori: Dan Petrescu, Sorin Satmari (ambii din Bucuresti); supervizor: Valentin Alexandru (Ploiesti)
Otelul Galati - Universitatea Craiova (21,30, Digi Sport)
Arbitru: Marius Avram; arbitri asistenti: Iulian Radu, Mircea Orbulet (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Ionel Ivan (Braila)
Observatori: George Ionescu, Daniel Prodan (ambii din Bucuresti); supervizor: Octavian Goga (Brasov)
Vineri 6 mai
Dinamo Bucuresti - CFR 1907 Cluj (20,20, Antena 1)
Observator: Alexandru Popescu (Bucuresti)
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1529 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012675 (s)