Del Piero, ca la prima tinerete. A dat 4 goluri intr-un meci!

19 Ianuarie 2013
554 Vizualizari | 0 Comentarii
del piero
Fostul internaţional italian Alessandro Del Piero a înscris sâmbătă, pentru prima oară în cariera sa, patru goluri în cursul aceluiaşi meci cu ocazia victoriei categorice pe care Sydney FC a obţinut-o în faţa formaţiei Wellington cu scorul de 7-1, într-un meci din Campionatul australian de fotbal.

Fostul jucător al echipei Juventus Torino a marcat primele trei goluri ale sale în numai 19 minute (20, 23, 39), în timp ce al patrulea a venit în repriza secundă (70).

'M-am simţit bine, liber. A fost o zi de înscris goluri, iar faptul că am marcat patru goluri reprezintă o frumoasă performanţă', a explicat el.

Sydney FC l-a angajat pe campionul mondial din 2006 pentru doi ani, în schimbul unui salariu de 1,6 milioane de euro.