News Flash:

Derby-ul Steaua - Rapid, dat pe mana lui Robert Dumitru

2 Mai 2011
1173 Vizualizari | 0 Comentarii
Robert Dumitru
Brasoveanul Robert Dumitru va arbitra derby-ul dintre Steaua si Rapid, programat miercuri, de la ora 20,30 (Digi Sport), în etapa a 31-a a Ligii I Bergenbier la fotbal.
Bucuresteanul Radu Petrescu va conduce partida inaugurala a rundei, care se va juca miercuri, de la ora 14,30, între codasele Unirea Urziceni - Victoria Branesti (GSP TV), Dragos Istrate (Bucuresti) a fost delegat la meciul dintre FCM Tg. Mures si Pandurii (miercuri, 16,30, GSP TV), în timp ce clujeanul Mihai Prodan va oficia la întâlnirea dintre FC Brasov si Astra Ploiesti, miercuri, de la ora 18,30 (Digi Sport).
Programul meciurilor si oficialii delegati de Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) si Liga Profesionista de Fotbal (LPF):
Miercuri 4 mai
Unirea Urziceni - Victoria Branesti (14,30, GSP TV)
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Valentin Avram (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Adrian Illyes (Ploiesti)
Observatori: Ioan Muresan, Mircea Calin (ambii din Bucuresti)
FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu (16,30, GSP TV)
Arbitru: Dragos Istrate; arbitri asistenti: Florin Eduard Ungureanu, Bogdan Gheorghe (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Tudor Constantinescu, Marius Cheregi; supervizor: Ion Neagu (toti din Bucuresti)
FC Brasov - Astra Ploiesti (18,30, Digi Sport)
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Vladimir Urzica (Piatra Neamt); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Valeriu Ionita (Bucuresti), Emeric Dembrovszky (Timisoara); supervizor: Vasile Avram (Bucuresti)
Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti (20,30, Digi Sport)
Arbitru: Robert George Dumitru (Brasov); arbitri asistenti: Adrian Vidan (Bucuresti), Aurel Onita (Constanta); arbitru de rezerva: Teodor Craciunescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara), Adrian Ionescu (Bucuresti); supervizor: Adalbert Kassai (Bucuresti)
Joi 5 mai 
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias (15,30, GSP TV)
Observator: Eduard Alexandru (Ploiesti); supervizor: Dumitru Mihalache (Bucuresti)
Universitatea Cluj - Sportul Studentesc (Medias, 17,30, GSP TV)
Observator: Claudiu Popa; supervizor: Alexandru Boc (ambii din Bucuresti)
FC Vaslui - FC Timisoara (19,30, Digi Sport)
Observator: Sorin Satmari (Bucuresti); supervizor: Valentin Alexandru (Ploiesti)
Otelul Galati - Universitatea Craiova (21,30, Digi Sport)
Observator: Daniel Prodan (Bucuresti); supervizor: Octavian Goga (Brasov)
Vineri 6 mai
Dinamo Bucuresti - CFR 1907 Cluj (20,20, Antena 1)
Observator: Alexandru Popescu (Bucuresti)
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1555 (s) | 23 queries | Mysql time :0.013127 (s)