Dinamo a pierdut amicalul cu Minior Pernik

5 Februarie 2012
920 Vizualizari | 0 Comentarii
dinamo 2

Dinamo II Bucureşti, formaţie aflată în liga secundă de fotbal, a fost învinsă de echipa bulgară Minior Pernik cu scorul de 3-1 (2-0), într-un meci amical jucat pe ''Papillon Sport Center'' din Belek (Antalya).

Unicul gol al echipei dinamoviste a fost marcat de atacantul Mihai Bitez, în minutul 56. Pentru Minior, locul 9 în prima ligă bulgară, au marcat Krum Bibişkov, fost atacant al Stelei, algerianul Farid Benramdane şi Tomislav Pavlov.

Antrenorul Ion Marin a început primul test de verificare din Antalya cu următoarea formulă: S. Ciucă - Samson, A. Niţu, R. Crişan, Muşat - Scărlătescu, Carapcea, R. Stănescu, Mărmăneanu - G. Păun, Bucă. In repriza a doua au evoluat S. Ciucă - Nica, M. Ioniţă, Dobrosavlevici, Ursachi - Cazacu, Desculţu, A. Vaştag, A. Sava - Bitez (Tiron, 80), Lemac.

Următorul meci amical al echipei Dinamo II este programat duminică, împotriva echipei BIT FC (China).