Dinamo, egal cu modesta FC Ordabasi Simkent

23 Februarie 2012
576 Vizualizari | 0 Comentarii
liviu ciobotariu
Dinamo Bucureşti şi formaţia kazahă FC Ordabasi Şimkent au terminat nedecis, 0-0, joi seara, într-un meci amical de fotbal jucat în stagiul de pregătire din Antalya.

Dinamo şi-a creat cateva ocazii clare de gol, mai ales în prima repriză, dar nu a reuşit să înscrie, fiind privată şi de un penalty (min. 8 - L. Rus a fost faultat de portarul Bekbaev).

La deţinătoarea Cupei Kazahstanului a jucat în repriza a doua şi atacantul senegalez Mansour Gueye, fost la FC Timişoara.

Dinamo a evoluat în formula: Bălgrădean - Luchin (Scarlatache, 89), Dr. Grigore, Moţi, Scarlatache (Pulhac, 76) - L. Rus (Strătilă, 70), D. Kone, Căt. Munteanu - Dănciulescu (Curtean, 59) - Michel Platini (Ţucudean, 74), M. Niculae.

Nici Rapid nu a reuşit în această iarnă să învingă pe Ordabasi (0-0, 4-2 după loviturile de departajare).