Dinamo rateaza sansa de a reveni pe primul loc, dupa 1-1 la Galati

21 Martie 2012
436 Vizualizari | 0 Comentarii
liviu ciobotariu
Oţelul Galaţi a terminat la egalitate cu Dinamo Bucureşti, 1-1 (1-1), miercuri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.

Campioana a deschis scorul prin Laurenţiu Iorga (24), dar Dinamo a egalat după numai trei minute, prin Marius Niculae (27), dintr-un penalty acordat pentru henţ la Ioan Filip.

Dinamo a rămas în 10 oameni în finalul primei reprize, după ce Niculae a fost eliminat uşor în urma unui duel cu Cristian Sarghi (41).

Oţelul a dominat repriza secundă, dar cei care au fost mai aproape de gol au fost oaspeţii, în min. 80, cand Cătălin Munteanu a trimis pe langă poartă dintr-un penalty dictat la un duel între Sergiu Costin şi Ionel Dănciulescu, fapt care a provocat vii proteste din partea gălăţenilor.

Gabi Paraschiv (Oţelul) a irosit o ocazie uriaşă de gol în min. 90+1, cand a reluat peste poartă din numai doi metri.

Dinamo, care nu a mai pierdut la Galaţi din mai 2007, ratează şansa de a reveni pe primul loc.