Dinamo urca pe locul 5 dupa succesul cu Branestiul

17 Mai 2011
804 Vizualizari | 0 Comentarii

Dinamo Bucureşti a învins cu emoţii pe Victoria Brăneşti cu scorul de 3-1 (1-0), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 33-a, penultima a Ligii I Bergenbier la fotbal.
Elis Bakaj (2) a deschis rapid scorul, dar Victoria a oferit o replică serioasă şi a reuşit egalarea prin Sorin Ispir (58), dintr-un penalty scos de Nicolae Zuluf în faţa lui Ştefan Bărboianu. Dinamo a revenit în avantaj prin golul lui Djakaridja Kone (65), dar Victoria a ratat ocazii mari de gol la 1-1. Ionel Dănciulescu (83) a parafat victoria gazdelor, chiar dacă Dinamo a jucat din minutul 75 în 10 oameni, după ce portarul Bălgrădean l-a faultat pe Zuluf în postură de ultim apărător. În locul său a intrat fundaşul Ştefan Bărboianu, deoarece antrenorul Ioan Andone făcuse toate schimbările. Interesant este că Bărboianu are un frate mai mic, Ionuţ, care este portar. Dănciulescu a marcat la meciul cu numărul 450 în Liga I.
Fostul dinamovist Florentin Petre a jucat la Victoria din minutul 55, la ultimul său sezon ca fotbalist. Din vară, Petre va ocupa o funcţie administrativă la Dinamo.

Page time :0.1480 (s) | 34 queries | Mysql time :0.016951 (s)