Dorin Goian, din nou lider in Scotia

14 Ianuarie 2012
819 Vizualizari | 0 Comentarii
Dorin Goian
Cu fundasul roman toate minutele pe teren, Glasgow Rangers s-a impus, sambata dupa-amiaza, in deplasare contra celor de la St.Johnstone, scor 2-1, si a revenit pentru moment pe prima pozitie a Premier League din Scotia.
Toate cele trei goluri ale meciului de la Perth au fost marcate de jucatorii lui Ally McCoist.

Mai intai croatul Jelavic a deschis scorul in minutul 23, pentru ca in partea secunda Bocanegra sa trimita balonul in propria poarta.

Acelasi Jelavic a salvat pe Rangers cu un gol marcat in minutul 81.

Goian a fost integralist in centrul apararii lui Rangers si s-a ales cu un cartonas galben in minutul 14.

Rangers a acumulat dupa aceasta victorie un total de 54 de puncte, cu unul peste rivala Celtic care primeste tot sambata vizita celor de la Dundee United (locul sase).

Page time :0.1549 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017154 (s)