Doua bombe in seria iesenilor

2 Mai 2011
1767 Vizualizari | 0 Comentarii
ACSMU Poli Iasi nu a jucat la finalul saptamanii trecute din lipsa de adversar (Minerul Lupeni s-a retras din campionat), dar in Seria a II-a a ligii secunde de fotbal s-au inregistrat cateva rezultate bomba. In primul rand, fostul lider Petrolul Ploiesti a terminat la egalitate partida de acasa, cu Gaz Metan CFR Craiova, scor 1-1, si a pierdut primul loc in clasament, in dauna Bihorului. La Alba Iulia, FC Bihor si-a îndeplinit obiectivul, castigand cu 1-0, datorita inspiratiei antrenorului Gheorghe Ghit, care l-a trimis în teren pe M. Popa, autorul golului din minutul 85.
A doua bomba s-a consemnat la Slatina, unde ALRO a invins cu 3-2 pe Vointa Sibiu. Slatinenii au deschis scorul, dar au fost egalati cu zece minute înainte de pauza. Vointa a revenit mai determinata de la cabine si a preluat conducerea, însa echipa lui Cornel Papura nu a depus armele si a reusit sa obtina victoria cu 3-2. Nici CS Mioveni nu s-a simtit mai bine in aceasta runda, scotand doar o remiza alba, pe terenul lui UTA Arad.
In Seria I, Ceahlaul Piatra Neamt s-a relaxat dupa ce a obtinut matematic promovarea în Liga I si a pierdut meciul de pe teren propriu cu Dunarea Galati, scor 1-3.
Iata rezultatele inregistrate in etapa 24 a celor doua serii din liga secunda de fotbal si clasamentele:

Delta Tulcea - Concordia Chiajna 3-1

Clasament: 1. Ceahlaul Piatra Neamt - 59p., 2. Sageata Navodari - 50p., 3. Concordia Chiajna - 47p., 4. Delta Tulcea - 39p., 5. CS Otopeni - 39p., 6. Viitorul Constanta - 36p., 7. Dunarea Galati - 34p., 8. FC Botosani - 34p.

UTA Arad - CS Mioveni 0-0
FC Silvania - CSM Ramnicu Valcea 0-3 (FC Silvania s-a retras din campionat si va pierde toate meciurile la masa verde)
ACSMU Poli Iasi a stat pentru ca Minerul Lupeni s-a retras din campionat, inca de la inceputul sezonului.