Dragomir debordeaza de optimism: "Ne calificam sigur la Mondiale"

29 Februarie 2012
423 Vizualizari | 0 Comentarii
Dragomir
Entuaziasmat de jocul nationalei Romaniei in partida amicala cu Uruguay, Dumitru Dragomir a declarat ca tricolorii se vor califica fara probleme la turneul final al Cupei Mondiale.

"Piturca face echipa si o sa vedeti ca ne calificam sigur la Mondiale. Am intalnit cel mai puternic adversar din ultimii doi ani. Uruguayul are jucatori de super clasa", a declarat Dragomir la sportro.

Despre suporterii care au scandat impotriva lui, seful LPF a declarat: “O mana de derbedei si felicit jandarmeria ca a intervenit”.

Romania a a incheiat la egalitate meciul amical cu Uruguay, scor 1-1. Cavani a deschis scorul in minutul 2 printr-o executie spectaculoasa, egalarea fiind reusita de Stancu la cinci minute dupa pauza cu o lovitura de cap.