Dubla pentru Thierry Henry in campionatul nord-american

22 Aprilie 2011
836 Vizualizari | 0 Comentarii
Thiery Henry
Fostul international francez Thierry Henry a marcat trei goluri in decurs de cinci zile, reusind o dubla in partida castigata de echipa sa, New York Red Bulls, cu scorul de 4-0, in fata formatiei DC United, joi la Washington, in cadrul campionatului profesionist nord-american de fotbal (MLS).
La cinci zile dupa primul sau gol din acest sezon, marcat sambata in partida cu San Jose Earthquakes, Henry a marcat primele doua goluri ale new-yorkezilor, în minutele 12 si 38, la ambele fiind asistat de norvegianul Jal Gunnar Solli. Oaspetii au mai punctat apoi de înca doua ori, prin estonianul Joel Lindpere (min.76) si tânarul international american Juan Agudelo (18 ani), în prelungirile jocului (min.90+2).
Gratie acestui succes, New York Red Bulls a preluat conducerea in clasamentul Conferintei de Est a MLS, cu 3 victorii, 1 egal si 2 infrangeri.

Page time :0.1607 (s) | 34 queries | Mysql time :0.016622 (s)