E si Messi pamantean. Argentinianul a ratat un penalty cu Valencia

2 Februarie 2012
609 Vizualizari | 0 Comentarii
messi rateaza penalty

CF Valencia şi FC Barcelona au terminat la egalitate, 1-1, miercuri seara, pe ''Mestalla'', într-un meci din prima manşă a semifinalelor Cupei Spaniei la fotbal.

''Liliecii'' au deschis scorul în min. 27, prin brazilianul Jonas, dar catalanii au restabilit egalitatea opt minute mai tarziu, prin Carles Puyol (35). Messi a ratat un penalty în minutul 55 (Diego Alves a apărat), după un fault în careu al lui Miguel la Thiago Alcantara. La Barca nu au jucat Xavi (menajat) şi Iniesta (accidentat).

In cealaltă semifinale din Copa del Rey, Athletic Bilbao învinsese marţi seara formaţia de liga a treia Mirandes cu 2-1, în deplasare. Returul se va juca în ambele cazuri pe 7 februarie.