Egal cu multe greseli de arbitraj in derby-ul Clujului

14 Aprilie 2011
645 Vizualizari | 0 Comentarii
Emmanuel Kone

CFR Cluj si Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), in aceasta seara, pe stadionul « Dr. Constantin Radulescu », in ultimul meci din etapa a 26-a a Ligii I Bergenbier la fotbal.
CFR a deschis scorul prin golul marcat de ivorianul Emmanuel Kone
(24), dar care se afla in pozitie de ofsaid in momentul transmiterii pasei. U a egalat in prelungiri, cand arbitrul a acordat gol la o minge trimisa de Cojocnean, care a izbit bara si a cazut pe linia portii (90+3).

Desi a ramas in 10 oameni din minutul 16 (eliminat Mendy, la al treilea cartonas rosu in acest sezon), Universitatea a dat o replica foarte buna, iar in partea secunda si-a creat cateva ocazii mari de gol.
Claudiu Niculescu a fost lovit involuntar, cu piciorul in stomac, de Cadu (68) si a primit ingrijiri medicale pe gazon timp de aproximativ cinci minute. Niculescu a fost imobilizat pe o targa si transportat la ambulanta. In consecinta, meciul a fost prelungit cu opt minute. Niculescu a revenit de la ambulanta pentru a se bucura alaturi de coechipieri la final.