Egal nebun intre Timisoara si Astra

6 Aprilie 2011
688 Vizualizari | 0 Comentarii
Timisoara Astra 2 2
FC Timisoara nu a reusit sa invinga pe Astra Ploiesti pe teren propriu, la finalul unui meci nebun si cu multe probleme de arbitraj. Astra a condus cu 2-0 pana in minutul 73. Ianis Zicu a facut diferenta cu un gol si o pasa de gol la Zagrean. Timisorenii au fost privati de un penalty in prima repriza, la scorul de 1-0 pentru Astra. Pentru ploiesteni au marcat Miranda si N'doye (din penalty). Finalul de meci nu a fost lipsit de nervi si spirite incinse, capitanul Timisoarei fiind eliminat in primul minut de prelungiri. Alexa l-a calcat intentionat pe spate pe Miranda, dupa ce tot el il faultase. Dupa acest egal, Timisoara egaleaza la puncte liderul Otelul Galati, in timp ce Astra a facut 31 de puncte si a urcat pe locul 9 in clasament.