Emil Jula a amarcat pentru Cottbus

9 Mai 2011
1062 Vizualizari | 0 Comentarii
Emil Jula dreapta
Atacantul roman Emil Jula a marcat un gol pentru Energie Cottbus, invinsa cu scorul de 4-2, în deplasare, de Union Berlin, duminica, intr-un meci din etapa a 33-a, penultima a ligii secunde germane de fotbal.
Mosquera (13) a deschis scorul, Jula a egalat in minutul 39, din pasa danezului Petersen, Peitz a readus echipa gazda in avantaj (64), dupa care chinezul Shao (74) a egalat din nou, din lovitura libera. Golurile lui Quiring (83) si Benyamina (84) au parafat victoria gazdelor.
Jula a jucat tot meciul la Energie si are 9 goluri si 8 pase decisive în 29 de meciuri în acest sezon, la finalul caruia va pleca la Duisburg.

In alt meci, Andrei Cristea a intrat în min. 45 în locul lui Buckley, la Karlsruhe, învinsa cu 2-1 în deplasare de Arminia Bielefeld.
Florin Lovin a fost doar rezerva la Munchen 1860, care a remizat acasa cu Ingolstadt (1-1).
Sergiu Radu a fost schimbat la Alemannia Aachen înca din minutul 13, dupa ce portarul Hohs a fost eliminat. Fortuna Düsseldorf a învins pe Alemannia cu 3-1.
In clasament, pe primul loc se afla Hertha BSC, cu 71 puncte, urmata de FC Augsburg, 65 p, ambele promovate în Bundesliga, VfL Bochum, 62 p, SpVgg Greuther Fürth, 60 p, etc. Energie Cottbus se afla pe locul 7, cu 52 p, 1860 München este pe 9, cu 50 p, Alemannia Aachen pe 10, cu 47 p, Karlsruher SC este pe 15, cu 30 p.

Page time :0.1540 (s) | 34 queries | Mysql time :0.016537 (s)