Extraterestrii sunt de batut. Barcelona, la prima infrangere in campionat, dupa ce a avut 2-0 cu Sociedad (VIDEO)

20 Ianuarie 2013
562 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Barcelona a suferit, sâmbătă, în etapa a 20-a a Campionatului de fotbal al Spaniei, prima înfrângere din actuala ediţie, după 18 victorii şi un singur meci egal, pierzând în Ţara Bascilor, la San Sebastian, în faţa formaţiei Real Sociedad cu scorul de 3-2 (1-2).

Practic, catalanii au avut jocul în mână, în prima jumătate de oră reuşind să înscrie de 2 ori, prin Messi (min. 7, un nou record, al 10-lea meci cu gol) şi Pedro (min. 25). Bascii au redus scorul înainte de pauză, când a marcat de Gonzalo Castro, în minutul 41, acelaşi jucător aducând egalarea în minutul 62, după ce Barca rămăasese în 10 jucători, prin eliminarea lui Pique, în minutul 56, pentru cumul de cartonaşe. Golul victoriei gazdelor a fost înscris în prelungiri, în minutul 90+1, prin Agirretxe, intrat în joc din postura e rezervă. AGERPRES