Fabio Quagliarella a suferit o fractura de maxilar

9 Ianuarie 2012
479 Vizualizari | 0 Comentarii
Fabio Quagliarella

Fabio Quagliarella, atacantul echipei Juventus Torino, a suferit o fractură de maxilar în meciul de duminică de la Lecce (1-0), din campionatul de fotbal al Italiei, şi va fi supus luni unei operaţii, a anunţat presa din Peninsulă, citată de Agerpres.
Quagliarella s-a accidentat după ciocnirea cu un fundaş al lui Lecce, Andrea Esposito, şi a fost nevoit să părăsească terenul în minutul 23. Inlocuitorul său, Alessandro Matri, a marcat unicul gol al partidei, la cateva minute după ce a fost introdus în joc.

Quagliarella a fost operat şi anul trecut pe 9 ianuarie, din cauza unei accidentări la genunchi, el fiind indisponibil atunci o lungă perioadă. Jucătorul îşi recaştigase de curand locul de titular.
Juve este pe locul 2 în clasament, la egalitate de puncte cu liderul AC Milan.