Fara mila! Granzii fac legea in Liga Campionilor

20 Februarie 2014
1264 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa ce Barcelona si PSG si-au asigurat calificarile înca din meciurile tur de marti, aseara a venit randul lui Bayern Munchen si Atletico Madrid sa se apropie de sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Într-un meci cu doua penalty-uri ratate, cate unul de fiecare parte, Bayern a castigat dupa pauza cu golurile marcate de Kroos si Muller. Londonezii au inceput mult mai bine partida si dupa doua ocazii mari, Alaba a faultat in careu, iar Ozil a ratat incredibil lovitura de la 11 metri. Dupa aceasta faza, baietii lui Arsene Wenger au cazut psihic si au primit lovitura de gratie in minutul 37, cand portarul Scezsney a fost eliminat dupa ce l-a faultat pe Robben in postura de ultim aparator. A batut Alaba in bara, iar la pauza cele doua echipe au intrat la vestiare la egalitate. Dupa revenirea de la cabine, nemtii au jucat mai bine si s-au impus cu golurile marcate de Kroos ('54 sut superb la vinclu din marginea careului) si Muller ('88).
În celalalt meci al serii, tot echipa favorita s-a impus. Astfel, Atletico Madrid a învins cu 1-0 dupa golul lui Diego Costa din minutul 83. In prima repriza, milanezii au jucat mult mai bine si au avut doua bare prin Kaka si Poli.