FC Brasov ramane neinvinsa in amicale

14 Februarie 2012
415 Vizualizari | 0 Comentarii
Sumudica

FC Braşov a învins cu scorul de 3-0 (0-0) pe FC Tiraspol, formaţie aflată pe locul 7 în campionatul Republicii Moldova, într-un meci amical de fotbal jucat luni, la baza sportivă IC Football Center, din stagiul de pregătire din Antalya.

Golurile braşovenilor au fost marcate de Attila Hadnagy (65 şi 70) şi Mugurel Buga (84).

FC Braşov, singura echipă romanească neînvinsă în această iarnă, a mai avut numeroase ocazii: în minutul 3 al meciului, Ilijoski a fost faultat clar în careu, însă arbitrul a refuzat penalty, Udoji (23), Moutinho (35) şi Ilijoski (39), ratand alte ocazii în prima repriză, iar după pauză au irosit ocazii Ilijoski, Distefano şi Cristi Ionescu.