FC Brasov - Torpedo Kutaisi 2-0, intr-un amical disputat in Turcia

25 Ianuarie 2012
816 Vizualizari | 0 Comentarii
Marius Sumudica
FC Braşov a învins formaţia georgiană Torpedo Kutaisi cu scorul de 2-0 (1-0), miercuri, în primul joc amical de fotbal din cadrul stagiului de pregătire din Antalya (Turcia).

Echipa lui Marius Şumudică s-a impus prin golurile marcate de Blaze Ilijoski (minutul 15) şi Pricop (minutul 88). Braşovenii au mai ratat ocazii prin Bruno Madeira (2) şi Ilijoski (42), în prima repriză. In partea secundă, georgienii au fost mai insistenţi, dar echipa de sub Tampa a închis tabela pe finalul jocului.

La ultimele zece minute ale partidei au asistat şi jucătorii Stelei, care aveau programată o şedinţă de pregătire la baza sportivă Mardan.

Page time :0.1980 (s) | 35 queries | Mysql time :0.052514 (s)