Fiesta la Madrid: Real invinge Barcelona si castiga Cupa Spaniei

21 Aprilie 2011
727 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia Real Madrid a invins, cu scorul de 1-0, dupa prelungiri, echipa FC Barcelona, miercuri, pe stadionul Mestalla din Valencia, si a castigat Cupa Regelui pentru a 18-a oara in istorie si pentru prima oara din 1993. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Ronaldo, in minutul 102.
In ultimul minut al prelungirilor, Angel di Maria de la Real Madrid a fost eliminat pentru cumul de cartonase.
Componenta echipelor:
FC Barcelona: Pinto - Alves, Piqué, Mascherano, Adriano (Maxwell '119) - Xavi, Busquets (Keita '108), Iniesta - Pedro, Messi, Villa (Afellay '105). Antrenor: Josep Guardiola
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Ramos, Carvalho (Garay '119), Marcelo - Xabi Alonso, Pepe, Khedira (Granero '104) - Di Maria, Özil (Adebayor '69), C. Ronaldo. Antrenor: Jose Mourinho
La meci au asistat si regele Juan Carlos al Spaniei si regina Sofia.
Anul trecut, Cupa Spaniei a fost castigata de FC Sevilla.

Page time :0.1593 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012594 (s)