Forlan ne readuce cu picioarele pe pamant: “Romanii mai au mult de munca pana sa ajunga la CM”

1 Martie 2012
501 Vizualizari | 0 Comentarii
Diego Forlan
Fotbalistul uruguayan Diego Forlan a declarat, miercuri, după remiza din amicalul cu Romania, scor 1-1, că echipa antrenată de Oscar Washington Tabarez ar fi trebuit în principiu să învingă şi că romanii mai au mult de muncă pană să ajungă la Cupa Mondială.
"In principiu am fi meritat să caştigăm, avand în vedere ocaziile din prima repriză. Imi pare rău că Chivu nu a putut juca, dar are motivele lui. Romanii mai au mult de muncă pană să ajungă la mondiale", a spus Forlan.
Echipa naţională a Romaniei a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu reprezentativa Uruguayului, campioana la zi a Americii de Sud, într-un meci amical disputat pe Arena Naţională.
Uruguayenii au deschis scorul prin Cavani, în minutul 2, "tricolorii" reuşind egalarea prin Bogdan Stancu, în minutul 50.