Galliani n-a mai rezistat in finalul meciului Milan - Arsenal: "M-am gandit la inima mea"

7 Martie 2012
601 Vizualizari | 0 Comentarii
Adriano Galliani

Administratorul delegat al gruparii AC Milan, Adriano Galliani, a declarat ca a suferit foarte mult la meciul cu Arsenal Londra, pierdut de milanezi, scor 0-3, precizand ca ultimele 20 de minute ale meciului le-a petrecut în vestiar, fara a se uita la partida, informeaza Gazzetta dello Sport.
"Am suferit mult, asa cum a suferit si echipa. Au fost greseli facute de niste jucatori extraordinari. Dar, din fericire, am reusit sa ne calificam, în final ramane rezultatul.

"Dupa ce Abbiati a aparat ocazia lui Van Persie m-am dus la vestiare, trebuie sa ma gandesc la inima mea. Desi era si acolo un televizor, nu m-am mai uitat la meci. Am facut «ture» prin vestiar si m-am uitat la ceas pana cand am primit vestea cea buna", a declarat Galliani.

Echipa italiana AC Milan s-a calificat în sferturile de finala ale Ligii Campionilor, în ciuda înfrangerii, scor 0-3, din meciul cu englezii de la Arsenal Londra, de marti, din mansa secunda a optimilor competitiei.

AC Milan s-a calificat dupa ce în tur s-a impus cu scorul de 4-0. Marti, golurile londonezilor au fost marcate de Koscielny '7, Rosicky '26 si Van Persie '42 (penalti).