Gaz Metan a întors scorul si a castigat cu 3-1 în fata Ceahlaului

12 Decembrie 2011
699 Vizualizari | 0 Comentarii
dan roman
Gaz Metan a reusit sa treaca peste golul primit dupa doar doua minute de joc si a revenit pe tabela de marcaj, cîstigînd toate cele 3 puncte puse în jocul cu Ceahlaul (3-1). Cu victoria de astazi, elevii lui Cristi Pustai au urcat pe locul 11, cu 20 de puncte. Inca din minutul 2, Stana deschide scorul cu o centrare care a ajuns direct in vinclul portii aparate de Plesca. In minutul 19, Bawab a ratat un penalty aparat de portarul oaspetilor, Villadsen. Dupa aproape jumatate de ora de joc, Ovidiu Hoban reuseste sa aduca egalitatea pe tabela de marcaj cu o lovitura de cap trimisa perfect in stinga lui Villadsen.
In partea secunda, Villadsen este învins a doua oara în aceasta partida de o executie a lui Dan Roman, lansat excelent in careu. Tot Roman a reusit "dubla" în ultimul minut de joc cu o torpila de la 20 de metri, dar a parasit mai repede terenul, primind al doilea galben pentru scoaterea tricoului.