Ghinion teribil! Rapidul a pierdut doua puncte uriase cu Targu Mures

6 Mai 2012
476 Vizualizari | 0 Comentarii
Daniel Pancu

Dupa etapa 30 din Liga I, Rapidul s-a indepartat de titlu, pentru ca a scos doar o remiza, scor 1-1, acasa cu FCM Targu Mures. Meci dramatic în Giulesti! Rapid a trebuit sa sufere si sa astepte 82 de minute pana sa marcheze cu FCM Targu Mures, prin ieseanul Daniel Pancu, la revenirea acestuia printre titulari. Cand giulestenii tocmai se pregateau sa celebreze o victorie capitala în lupta la titlu, o minge aruncata la ce-o fi în fata în ultimul minut de prelungiri a fost urmarita de nou-intratul Ljubojevici. Croatul a scapat din marcajul adormitului Marcos Antonio si l-a executat cu capul pe Dani Coman, stabilind scorul final, 1-1. Dupa aceasta remiza, giulestenii au iesit total din cursa pentru titlu, ajungand la 5 puncte in spatele liderului CFR Cluj.