Gica Craioveanu a revenit pe teren la 44 de ani! A jucat 81 de minute in primul meci

28 Ianuarie 2013
702 Vizualizari | 0 Comentarii
Gica Craioveanu
Gica Craioveanu si-a facut o revenire spectaculoasa în fotbal. Ajuns la 44 de ani, el a jucat primul meci oficial dupa o pauza de 8 ani, în liga a cincea spaniola. Si a facut-o foarte bine, stand pe teren nu mai putin de 81 de minute pentru CF Vilafames, care a castigat cu scorul de 3-1 meciul disputat acasa, cu Benicarlo B. Toate golurile au fost marcate pentru învingatori de un alt roman, Alin Mitrache, despre care Gica a spus ca îl va prezenta unor impresari, pentru ca are valoare.
Legitimat la formatia spaniola datorita prieteniei pe care o are cu antrenorul formatiei, Alfonso Trelles, dar si cu cativa dintre jucatori, Craioveanu a declarat la Digisport ca abia astepta sa joace din nou. „Eu oricum jucam alaturi de prieteni în fiecare saptamana. Am zis ca nu strica un pic de miscare în plus, chiar daca am 44 de ani. Mi-era dor de competitie. In plus, îmi place enorm aici, în Villafames. Sunt niste peisaje superbe, de genul celor din Stapanul Inelelor", a spus el. Gica a dezvaluit ca prima pentru victorie a constat într-o invitatie la cina venita din partea presedintelui echipei.