Grigoras a stricat invincibilitatea lui Niculescu! U Cluj – Pandurii 0-1

28 Aprilie 2012
528 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj Pandurii
U Cluj a suferit prima înfrangere avandu-l pe banca pe Claudiu Niculescu. Pandurii a învins cu 1-0, prin golul lui Voiculet(78)
Pandurii a dominat prima parte si au lasat impresia ca sunt la conducerea jocului. Grozav s-a trezit pe finalul reprizei si a lovit bara cu un sut din unghi.
Tony a ratat incredibil din 2-3 metri dupa o faza bine lucrata de jucatorii lui Claudiu Niculescu(55). Oaspetii au trcut si ei pe lînga deschiderea scorului prin Al. Grigoras si Voiculet. Ultimul a dat lovitura de gratie în minutul 77. Pandurii lui Petre Grigoras au avut o faza în banda stanga, iar mingea scoasa pe sut a fost trimisa precis în plasa de Voicules. 0-1! Universitatea n-a mai avut forta sa revina. Pe final, Pacurar a primit doua galbene în decurs de 3 minute si a fost eliminat.
Pentru Claudiu Niculescu înfrîngerea cu Pandurii este prima de cînd a fost instalat pe banca Universitatii.