Grigoras considera echitabil egalul cu Steaua

1 Aprilie 2012
458 Vizualizari | 0 Comentarii
petre grigoras 400

Petre Grigoraş, antrenorul echipei de fotbal Pandurii Tg. Jiu, a menţionat că scorul de 1-1 (0-0) cu Steaua Bucureşti, pe teren propriu, este unul echitabil.

'Cred că este un rezultat echitabil. Trebuie să recunosc că Steaua Bucureşti a avut cateva situaţii bune de a înscrie în prima repriză. Dacă marcau un gol sau două, ne-ar fi fost greu să revenim. Am avut şansă şi în repriza a doua s-au schimbat rolurile. A fost un joc bun, un rezultat echitabil'', a afirmat Grigoraş.

Tehnicianul echipei din Tg. Jiu a mai comentat apoi evoluţia formaţiei sale în ultimele trei meciuri: ''Nu sunt supermulţumit de scor, dar sunt mulţumit de dăruirea jucătorilor. Este bine că nu am pierdut şi că n-am căzut psihic după golul lui Chipciu. Este un punct caştigat, al treilea meci fără înfrangere şi sper să ne revenim în clasament'.

Echipa Pandurii Tg. Jiu a terminat la egalitate cu Steaua Bucureşti, 1-1 (0-0), sambătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal. Steaua a deschis scorul prin Alex Chipciu (73), la primul său gol oficial pentru ''roş-albaştri'', dar gorjenii au egalat peste opt minute, prin Alexandru Maxim (81), scăpat din marcaj de acelaşi Chipciu.