Guineea si Mali, in sferturile Cupei Africii

1 Februarie 2012
521 Vizualizari | 1 Comentarii
ghana guineea
Miercuri seara, la Franceville, în meci contand pentru Grupa D a Cupei Africii pe Naţiuni la fotbal, echipele Ghanei şi Guineei au terminat la egalitate: 1-1 (1-1), în sferturile de finală calificandu-se fotbaliştii ghanezi, care au terminat întrecerile din prima fază cu 7 puncte.

Scorul a fost deschis de Ghana, prin Agyemang Badu (min. 28), golul egalării intervenind în prelungirile primei reprize (min. 45+2), cand a marcat A.R. Camara.

Din aceeaşi grupă a obţinut calificarea şi Mali, care a dispus, tot miercuri, la Libreville, de Botswana, cu 2-1 (0-0), prin golurile înscrise de Dembele (57), Se. Keita (75), respectiv Ngele.