Hagi nu mai bate pe nimeni: 0-0 cu Karabukspor, in campionatul Turciei

5 Martie 2011
605 Vizualizari | 0 Comentarii
Gheorghe Hagi
La cateva zile dupa ratarea calificarii in semifinalele Cupei Turciei, Galata lui Gica Hagi a dat gres din nou, de aceasta data in campionat. In aceasta seara, Galatasaray a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata pe teren propriu, cu echipa Karabukspor, in etapa a XXIV-a a campionatului Turciei.

Bogdan Stancu a evoluat pana in minutul 72, cand a fost schimbat cu Pino. Portarul Robinson Zapata si mijlocasul Juan Culio au fost integralisti la echipa antrenata de Gheorghe Hagi.
La Karabukspor, Florin Cernat a fost titular si a evoluat pana in minutul 55. In urma acestui semiesec de pe teren propriu, Hagi ar putea fi demis de conducerea clubului turc.