News Flash:

Hategan arbitreaza derby-ul Timisoara - Dinamo

20 Mai 2011
1083 Vizualizari | 0 Comentarii
Hategan
Arbitrul aradean Ovidiu Hategan va conduce meciul dintre FC Timisoara si Dinamo Bucuresti din etapa a 34-a, ultima a Ligii I Bergenbier la fotbal, ale carei partide sunt programate sâmbata, de la ora 17,00.
Sebastian Coltescu (Craiova) va oficia la partida dintre CFR Cluj si Steaua, în timp ce clujeanul Mihai Prodan a fost delegat la jocul dintre Universitatea Craiova si Gaz Metan Medias. Jocul dintre Astra si noua campioana, Otelul, va fi condus de bucuresteanul Radu Petrescu.
Programul meciurilor si oficialii delegati de Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) si Liga Profesionista de Fotbal (LPF):
FCM Tg. Mures - Universitatea Cluj-Napoca (17,00, GSP TV)
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucuresti); arbitri asistenti: Ioan Onicas (Zalau), Dorin Mudura (Oradea); Florin Ghimbasan (Brasov)
Observatori: Valeriu Ionita (Bucuresti), Ion Turculeanu (Craiova); supervizor: Vasile Avram (Bucuresti)
Pandurii Tg Jiu - FC Vaslui (Drobeta Tr. Severin, 17,00, Digi Sport Plus)
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Zoltan Szekely (Baia Mare), Octavian Sovre (Oradea); arbitru de rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Marian Dorobantu (Buzau), Rodion Camataru (Craiova)
Rapid Bucuresti - FC Brasov (17,00, GSP TV)
Arbitru: Paul Unimatan (Zalau); arbitri asistenti: Catalin Savu (Galati), Iulian Radu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Catalin Popa (Pitesti)
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Alexandru Popescu (Bucuresti); supervizor: Valentin Alexandru (Ploiesti)
CFR 1907 Cluj - FC Steaua Bucuresti (17,00, Digi Sport)
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Cristian Nica (Ploiesti), Eduard Dumitrescu (Pitesti); arbitru de rezerva: Stefan Erdei (Oradea)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria), Viorel Boit (Timisoara); supervizor: Alexandru Boc (Bucuresti)
Victoria Branesti - Gloria Bistrita (Chiajna, 17,00, GSP TV)
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenti: Florin Eduard Ungureanu, Irina Mîrt; arbitru de rezerva: Catalin Marian Pana (toti din Bucuresti)
Observatori: George Ionescu (Bucuresti), Eduard Alexandru (Ploiesti)
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias (17,00, Digi Sport Plus)
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Vladimir Urzica (Piatra Neamt), Gabriel Sabin Stroe (Pitesti); arbitru de rezerva: Floarea Cristina Babadac (Alexandria)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara), Daniel Prodan (Bucuresti); supervizor: Mircea Cezar Ionescu (Bucuresti)
FC Timisoara - Dinamo Bucuresti (17,00, Antena 1)
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Ionel Popa (Pascani), Iulius-Radu Timar (Marghita); arbitru de rezerva: Adrian Comanescu (Râmnicu Vâlcea)
Observator: Dan Dragos Craciun (Cluj-Napoca), Gheorghe Nedelescu (Craiova); supervizor: Octavian Goga (Brasov)
Hategan arbitreaza derby-ul Timisoara - Dinamo
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Valentin Avram (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Ionel Ivan (Braila)
Observatori: Nicolae Marodin, Sorin Satmari; supervizor: Ion Neagu (toti din Bucuresti)
Sportul Studentesc - Unirea Urziceni (17,00, GSP TV)
Arbitru: Teodor Craciunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenti: Liviu Ciubotariu (Galati), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezerva: Claudiu Gabriel Baboia (Bucuresti)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucuresti), Romeo Pascu (Brasov).
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1329 (s) | 23 queries | Mysql time :0.011955 (s)