HC Odorheiu Secuiesc, invinsa clar in Germania in Cupa EHF

12 Februarie 2012
384 Vizualizari | 0 Comentarii
HC Odorheiu Secuiesc

Formaţia germană Frisch Auf Göppingen a învins echipa HC Odorheiu Secuiesc cu scorul de 31-20 (13-8), sambătă seara, pe teren propriu, într-un meci din prima manşă a optimilor de finală ale Cupei EHF la handbal masculin.

In faţa a 3.700 spectatori, HC Odorhei a început destul de bine meciul, a condus cu 3-1, dar gazdele s-au dezlănţuit şi scorul a devenit 8-4 (min. 19), pentru ca la pauză să fie 13-8 pentru formaţia germană.

In partea secundă, Göppingen s-a desprins pe tabelă, marcand de patru ori în primele minute, 17-8 (35), iar în min. 45 erau deja 11 goluri diferenţă, 23-12. In cele din urmă, ecartul s-a păstrat, după ce gazdele nu au mai forţat.

Manşa secundă va avea loc la Odorheiu Secuiesc, pe 18 februarie.

Page time :0.1473 (s) | 24 queries | Mysql time :0.046898 (s)