Hernandez o salveaza pe Manchester United

15 Martie 2011
651 Vizualizari | 0 Comentarii
Manchester United Marseille 2 1

Intr-un meci din returul optimilor de finala din Champions League, Manchester United a invins-o pe Olympique Marseille, scor 2-1 (in tur a fost 0-0) si a obtinut calificarea in sferturi. Chiar daca s-au confruntat cu o sumedenie de indisponibilitati, englezii au inceput in forta si au deschis scorul in minutul 5, cand Chicharito Hernandez a finalizat din doar cativa metri o faza superba creata de Wayne Rooney. United a ramas si fara Rafael, accidentat, dar tot trupa lui Ferguson a mai inscris o data, in minutul 75, prin acelasi Hernandez dupa o combinatie rapida intre Giggs si Valencia! Finalul de meci nu a fost tocmai linistit pentru gazde, Brown introducandu-si balonul in proprie poarta sub presiunea lui Heinze (’82). Pana la final englezii au reusit insa sa reziste si merg in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa o mansa mult mai dificila decat se asteptau.