News Flash:

Iata programul sportivilor romani la Olimpiada de la Soci

6 Februarie 2014
1214 Vizualizari | 0 Comentarii
Eva Tofalvi
Timea Sara este prima reprezentata a României care va concura la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, schioarea urmând sa ia startul, sâmbata, la ora 12.00 (ora României), în finala probei de schiatlon 7,5/7,5 km, informeaza site-ul oficial al Comitetului Olimpic si Sportiv Român.

Programul complet al celor 24 de sportivi români la Jocurile Olimpice:

Sâmbata, 8 februarie

12.00 - Timea Sara - schi fond - 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki)
18.30 - Sorin Iulian Pîtea - sarituri cu schiurile - trambulina normala, calificari (Arena Russki Gorki)

Citeste si: Calcule! Ce sanse are Romania sa ia medalii la Jocurile Olimpice?

Duminica, 9 februarie

09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - coborâre masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki)

Luni, 10 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.00 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 12,5 km urmarire masculin, finala (Centrul Laura)
16.45 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki)

Citeste si: Eva Tofalvi va fi portdrapelul Romaniei la Olimpiada de la Soci!

Marti, 11 februarie

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual, finala (Centrul Laura)
14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

Miercuri, 12 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 - Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Sovaiala - sanie - dublu masculin, finala (Complexul Sanki)

Citeste si: A dat lovitura! Eva Tofalvi merge la Olimpiada

Joi, 13 februarie

09.30 - Maria Marinela Mazilu - skeleton - simplu feminin, calificari (Complexul Sanki)
12.00 - Timea Sara - schi fond - 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 - Raluca Nicoleta Stramaturaru, Valentin Cretu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Sovaiala - sanie - stafeta echipe, finala (Complexul Sanki)

Vineri, 14 februarie

09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 - Ioan Valeriu Achiriloaie (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 - Dorin Dumitru Velicu - skeleton - simplu, calificari (Complexul Sanki)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 - Maria Marinela Mazilu (daca se califica) - skeleton - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea - sarituri cu schiurile - trambulina mare, calificari (Arena Russki Gorki)

Sâmbata, 15 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 - Dorin Dumitru Velicu (daca se califica) - skeleton - simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

Duminica, 16 februarie

17.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, mansa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie

16.30 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

Marti, 18 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi feminin, mansa 1 (Complexul Sanki)

Miercuri, 19 februarie

09.00 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)

Sâmbata, 22 februarie

11.30 - Timea Sara - schi fond - 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom masculin, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, mansa 1 (Complexul Sanki)

Duminica, 23 februarie

09.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, finala (Complexul Sanki).

Festivitatea de deschidere a celei de-a XXII-a editii a Jocurilor Olimpice de iarna va avea loc, vineri, la ora 18.00, pe Stadionul Olimpic Fist din Soci. Ceremonia de închidere este programata pe aceeasi arena, în 23 februarie, de la ora 18.00.
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

timea sara jocurile olimpice soci
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1708 (s) | 34 queries | Mysql time :0.019415 (s)